עלינו

לכל פליט ופליטה יש את הזכות לקיום בביטחון, ברווחה ובכבוד. אנחנו פועלים מול רשויות המדינה ובמרחב הציבורי על מנת לקדם את זכויותיהם של מבקשי המקלט בישראל, ותומכים בנשים, ילדים וגברים במצבים מורכבים דרך מגוון תוכניות הסיוע שלנו.

החזון שלנו

"כְּאֶזְרָח מִכֶּם יִהְיֶה לָכֶם הַגֵּר הַגָּר אִתְּכֶם וְאָהַבְתָּ לוֹ כָּמוֹך"

ויקרא, י"ט, ל"ד

אנחנו א.ס.ף – ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט בישראל (ע"ר), עמותה ישראלית שפעילותה מתקיימת הודות לתרומות מגורמים פרטיים וקרנות פילנתרופיות, ובזכות עשרות מתנדבות מתנדבים שרוצים לראות בישראל מדינה הנותנת יחס ראוי והוגן לנשים, גברים וילדים שהגיעו אלינו כדי לקבל הגנה מהסכנות האורבות להם בארצות מולדתם.

למבקשות ולמבקשי המקלט החיים בישראל יש זכות לחיים בביטחון, בכבוד, בשייכות ובשוויון – על פי עקרונות היסוד של המשפט הישראלי והבינלאומי. מול מדיניות ממשלתית ארוכת שנים וקשת עורף, המסרבת לאפשר למבקשי המקלט לבנות את ביתם בישראל בכבוד ובביטחון, אנחנו מציבים אלטרנטיבה: כל מי שמדינת ישראל מכירה בסכנה הנשקפת לו בארץ מולדתו, ראוי שיקבל גישה לשירותי בריאות ורווחה, חינוך שוויוני, יכולת לעבוד ולפרנס את עצמו ואת משפחתו, ויחס הוגן מהרשויות; מי שנמצא כאן שנים רבות על רקע הסכנה הנשקפת לו בארצו, ראוי שיוכל למצוא בישראל מקלט ובית.

אנחנו מקדמים מדיניות מכבדת זכויות אדם וזכויות פליטים, ושואפים לייצר שינוי חיובי, אמיתי ובר קיימא – באמצעות עבודה מול רשויות המדינה, בתי המשפט והציבור הישראלי. כמו כן, אנחנו נותנים לקהילת מבקשי המקלט סיוע ישיר בדמות מרכז סנגור ותמיכה שדלתותיו פתוחות לכל מבקשת ומבקש מקלט בישראל, שירותים פסיכוסוציאליים, וליווי של הפגיעים ביותר בקרב מבקשי המקלט – קטינים, ניצולי עינויים, חולים, אנשים החיים עם מוגבלות, משפחות חד הוריות ונשים פגיעות.

א.ס.ף הוא חלק מפורום ארגוני הפליטים ומבקשי המקלט בישראל.

אם גם אתם מאמינים במחויבותה של החברה הישראלית כלפי פליטים, אם גם אתם רוצים להתנגד להסתה, אם גם לכם חשובה דמותה המוסרית של המדינה, אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לפעילות ולתמוך בנו.

איך אנחנו עובדים?

פעילות ציבורית

אנחנו פועלים לקידום זכויות לפליטים ולמבקשי מקלט מול משרדי הממשלה, הכנסת ורשויות השלטון המקומי. אנחנו מפרסמים מחקרים המתעדים את מצב קהילת מבקשי המקלט וכותבים תוכניות וניירות עמדה המקדמים פתרונות ומענים ראויים. אנחנו בונים שותפויות ופועלים בתקשורת וברשתות בחברתיות ליצירת שיח ציבורי המבין את החשיבות של קיום בכבוד ובביטחון למבקשי המקלט.

שירותים חברתיים לקהילה

אנחנו מעניקים סיוע ישיר לקהילת מבקשי המקלט - ובעיקר לאוכלוסיות הפגיעות ביותר בקרבה. אנחנו מלווים את מבקשי המקלט בחיי היום יום, פועלים למיצוי זכויותיהם ומנגישים ידע מקצועי רלוונטי. אנחנו מפעילים מרכז סנגור ותמיכה ומועדון נוער, ומלווים את מבקשי המקלט הן באופן פרטני והן בעבודה קבוצתית. אנחנו עובדים עם ועבור מבקשי המקלט, מתוך מודעות תרבותית וכבוד לנסיון החיים שלהם כחלק מהתהליך הטיפולי.

האנשים מאחורי העשייה

עו"ס טלי אהרנטל מנכ״לית א.ס.ף

דבר המנכ״לית

"כבת למשפחת ניצולי שואה שאיבדו את יקיריהם וחיו שנים רבות כפליטים, ראיתי לנגד עיניי את חשיבות התמיכה במי שחוו אובדן וטלטלה בנסיבות קשות ומצאו את עצמם בארץ זרה, ללא עזרה מהרשויות. כך בחרתי לשלב את דרכי המקצועית כעובדת סוציאלית בשאיפה שלי לסייע למבקשי המקלט.

אני גאה לנהל את עמותת א.ס.ף, הפועלת למען מי שברחו מדיקטטורות, מרצח עם וממלחמות - נשים וגברים שנרדפו, נאסרו, נחטפו ועברו עינויים קשים במולדתם ובדרכם לחפש הגנה. אני גאה לעמוד בראש הצוות המסור והמקצועי של העמותה, הפועל בנחישות למען רווחתם וזכויותיהם של מבקשי המקלט בישראל, כאשר טובת החברה הישראלית כולה עומדת לנגד עיניו"

טלי התמנתה למנכ"לית א.ס.ף ב-2019 אחרי שש שנים כמנהלת המחלקה הפסיכוסוציאלית. טלי בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית קהילתית, תואר שני בעבודה סוציאלית בהתמחות בטראומה ותואר שני בקרימינולוגיה מהאוניברסיטה העברית. עובדת ומתנדבת במגזר החברתי משנת 2005 וניהלה פרויקטים שונים לצעירים וצעירות בסיכון, נפגעי טראומה ופליטים ומבקשי מקלט.

[email protected]

מרים מאייר מנהלת המחלקה הפסיכוסוציאלית

אורלי לוינזון-סלע מנהלת המחלקה הציבורית

מיקה פוקס מנהלת מחלקת פיתוח משאבים

רויטל ביאדגו מנהלת התנדבות

הדרה זיראיי רכז שותף במרכז סנגור ותמיכה- קבלת קהל ומגשר

טליה הרטמן רכזת שותפה במרכז סנגור ותמיכה- פולאו אפ

עו"ס ניצן פלדשטיין רכזת תחום נוער

גלעד פלומבו רכז ניו-מדיה

הדר אביאל רכזת מדיניות ציבורית

טל הררי מנהלת קשרי קהילה וגיוס משאבים

אוליאנה דריוצ'קובה רכזת מיפוי ותמיכה לפליטים האוקראינים

ד"ר שני בר-טוביה מקדמת מדיניות

שי לעדן עו"ס, רכזת פרויקט תמיכה בשורדי עינויים

אביגיל פינטו עו"ס, רכזת פרויקט תמיכה מבקשי מקלט פגיעים

מהרי דיינום מגשר קהילתי

אסתר נגוסה מתורגמנית ומגשרת קהילתית

הילה דובדבני מנהלת משרד

ועד העמותה

רועי מצר

עו"ד לאה מילר-פורשטט

ירדן רוזנברג

טלי קמינר

פרופ' ז׳רום בורדון

עו"ד אורית רונן

עו"ד אסנת כהן ליפשיץ

ועדת ביקורת העמותה

דרור פולק

צבי טרופ

מתנדבות ומתנדבים

הרבה מהפעילות שאנו מקיימים מתאפשרת הודות לצוות המתנדבות והמתנדבים המסור והאיכותי שלנו. אם גם אתם רוצים להצטרף למאבק למען הכרה, מעמד וזכויות לקהילת מבקשי המקלט בישראל - הצטרפו אלינו!

צרו קשר

גולומב 52, תל אביב, מיקוד 6617141
טלפון 072-2513838, פקס 072-2513837
[email protected]

    גולומב 52, תל אביב, מיקוד 6617141
    טלפון 072-2513838, פקס 072-2513837
    [email protected]