התנדבות

הרבה מהפעילות שאנו מקיימים מתאפשרת הודות לצוות המתנדבות והמתנדבים המסור והאיכותי שלנו.
ההתנדבות בא.ס.ף מאתגרת מאוד ומתגמלת מאוד. אנו מזמינות אתכם.ן להצטרף ולקחת חלק בפעילות העמותה, ולסייע לנו לתמוך בקהילת הפליטים ומבקשי המקלט בישראל.

מעוניינים להשתלב בהתנדבות באחד הפרוייקטים?
מעוניינים להשתלב בהתנדבות בתחום אחר שאינו מצויין כאן?
לפרטים נוספים אפשר לפנות דרך המייל: [email protected]

הרשמה להתנדבות

איך אפשר להתנדב בעמותה?

מרכז הסנגור והתמיכה

 

מרכז הסנגור והתמיכה של עמותת א.ס.ף מספק תמיכה וסיוע ליחידים ומשפחות מקהילת מבקשי המקלט שנמצאים במצבים סוציאליים מורכבים. המרכז מקיים קבלת קהל פעמיים בשבוע אשר מופעלת על ידי מתנדבים ומנוהלת על ידי רכז מן העמותה. 

התנדבות בקבלת הקהל – בימי ראשון או שלישי בשעות אחר הצהריים. המתנדבים מקבלים פונים שמגיעים למרכז בקבלת הקהל ומנסים לסייע להם במתן מידע, עזרה במיצוי זכויות, הפנייה לגורמים נוספים, תיווך מול גורמים בחברה הישראלית, ועוד.

ההתנדבות בימי ראשון או שלישי בין השעות 20:30-15:30 וכוללת השתתפות בהכשרות שמתקיימות בשעות הערב אחת לחודש.  מתאים למתנדבות/ים מגיל 24 ומעלה, ונדרשת התחייבות לשנה. 

הרשמה להתנדבות

מועדון הנוער

 

מועדון הנוער של א.ס.ף מספק מענה לבני נוער בגילי 18-14 מקרב קהילות הפליטים השוהים בישראל. הוא פועל פעמיים בשבוע בשעות הערב ומעניק לבני הנוער סביבה תומכת ובטוחה. מטרת המועדון היא ליצור מסגרת תומכת, חמה ונעימה המאפשרת מפגש חברתי בין בני הנוער, ובינם לבין מתנדבים ומתנדבות בוגרים.במסגרת המועדון נוצר קשר של תמיכה וליווי בין הנערים הצעירים לבוגרים, ובינם לבין המתנדבים והמתנדבות. 

התנדבות במועדון הנוער ההתנדבות במועדון הנוער דורשת יכולת חניכה ויצירת קשר אישי. מלבד מתנדבים כלליים למועדון אנו זקוקים למתנדבים לבישול ארוחה חמה אחת לשבוע ומתנדבים להעברת סדנאות / חוגים. 

ההתנדבות בימי שני או רביעי בין השעות 19:00-22:00 וכוללת השתתפות בהכשרות והדרכות מקצועיות כאחת לחודש. מתאים למתנדבות/ים מגיל 24 ומעלה ונדרשת התחייבות לשנה. 

הרשמה להתנדבות

המערך הפסיכוסוציאלי

 

אנחנו מפעילים מערך פסיכוסוציאלי אשר כולל טיפול וליווי רגשי עבור פונים מאוכלוסיית מבקשי המקלט, קבוצות תמיכה טיפוליות לפיתוח חוסן של הפונים, קיום ראיונות לאנשים שורדי טראומה וכתיבת דוחות סוציאליים וכמובן הדרכת צוותי הארגון ומתנדביו.

לצורך המערך הנ"ל, עמותת א.ס.ף זקוקה למתנדבים מעולם הטיפול בעלי הכשרה מתאימה וניסיון וכן יכולת להתחייב לטווח הארוך.

הרשמה להתנדבות

התנדבות בשינוע מזון וציוד הומניטרי

בא.ס.ף אנחנו מעניקים סיוע הומניטרי לפליטים, ומבקשי מקלט הפגיעים ביותר, בין היתר אוספים עבורם תרומות של מזון יבש,אוכל וציוד לתינוקות.

את התרומות אנחנו מקבלים אחת לחודש וזקוקים לסיוע בהעברתם למשרדי הארגון ולחלוקה לפונים.

*ההתנדבות מתרחשת אחת לחודש ואורכה כשעתיים.

*ההתנדבות כוללת עבודה פיזית.

 

הרשמה להתנדבות שינוע ציוד הומניטרי ומזון

התנדבות "דוד/ה" "אח/ות" לילדי פונים ופונות (בייביסיטר לילדי מבקשות מקלט)

מידי יום שני מתקיימות במשרדי א.ס.ף קבוצות תמיכה לאמהות מבקשות מקלט. אנו זקוקים למי שישמור על ילדיהן הקטנים של מבקשות המקלט בזמן הקבוצה ויהיה "דוד/ה" אח/ות" של הילדים וישחק עימם בפינת המשחקים במשרדי א.ס.ף.

ההתנדבות מתקיימת פעם בשבוע בימי שני החל משעה 16:00 עד 17:30.

להרשמה להתנדבות

המחלקה הציבורית

המחלקה הציבורית פועלת לשנות מדיניות ולקדם את זכויותיהם של מבקשי ומבקשות המקלט.

למחלקה הציבורית דרושים מתנדבים במגוון תחומים כגון תרגום, כתיבה עריכה והגהה, צילום ועיצוב גרפי. 

הרשמה להתנדבות

התנדבות לארגונים

מעוניינים להתנדב בהתנדבות חד-פעמית במסגרת קבוצתית או דרך הארגון שלכם.ן?

מפעם לפעם יש לנו צרכים חד פעמיים שאנו זקוקים למתנדבים בקבוצות- ונשמח לקבל את עזרתכם!

אנא מלאו את הפרטים בטופס המצורף ומחלקת ההתנדבות תחזור אליכם.

 

**שימו לב כי מרבית ההתנדבויות בא.ס.ף הנן התנדבויות לטווח ארוך ואיננו יכולים להבטיח כי נוכל לקלוט את כל הקבוצות- מתנצלים מראש!**

 

 

הרשמה להתנדבות לארגונים

״החיים כאן מספקים להן המון סיבות לחיות בנפרד, עם הראש באדמה, אבל הקבוצה שאני מלווה, של ניצולות ממחנות העינויים בסיני, חיברה ביניהן, חיזקה אותן ונתנה להן כוח לעזור גם לעצמן וגם אחת לשנייה.״

ציגי, מתנדבת

צילום: דניאל דותן

צילום: דניאל דותן