מבחן תיאוריה לאופניים וקורקינט חשמליים למחזיקי ויזה 2א5

17.08.22

ללא קטגוריה

מבחן תיאוריה לאופניים וקורקינט חשמליים למחזיקי ויזה 2א5 – עברית, תיגרנית, ערבית ואנגלית

החל מחודש יוני 2022 כל מי שמחזיק בויזה 2א5 יכול להיבחן במבחן "תיאוריה" (מבחן נהיגה עיוני) כדי לקבל רישיון נהיגה על אופניים חשמליים וגלגינוע (קורקינט חשמלי). מי שעובר את המבחן בהצלחה מקבל רישיון לנהיגה על אופניים חשמליים וגלגינוע.

שימו לב: אסור לנהוג על אופניים חשמליים או על גלגינוע מבלי להחזיק ברישיון לכך. וודאי שמעתם על חברים שקיבלו קנסות כי רכבו ללא הרישיון.

מה צריך לעשות כדי להיבחן במבחן התיאוריה?

  1. עליכם להגיע לאחד מסניפי הרישוי ברחבי הארץ ללא זימון תור מראש, ולהציג דרכון בתוקף או אשרה תקפה על דף מקורי של רשות האוכלוסין וההגירה. במשרד הרישוי תקבלו מספר מזהה מיוחד (שמתחיל בספרות 89). ניתן לקבל שירות זה בכל סניפי הרישוי ברחבי הארץ, מלבד הסניפים הבאים: בית שאן, צפת, יקנעם, ד.א.כרמל, קרית ארבע, אריאל, אופקים ורהט.
  2. לאחר קבלת המספר המזהה (89), יש למלא טופס מקוון (אונליין) להוצאת רישיון נהיגה ולהזין את המספר שקיבלתם בשדה "מספר זהות".
  3. לאחר מילוי הטופס עליכם לגשת לאחת מתחנות הצילום עם תעודה מזהה (דרכון או אשרה תקפה על דף מקורי של רשות האוכלוסין וההגירה), להצטלם ולעבור בדיקות ראייה. יש להביא אתכם לתחנת הצילום את המסמך הכולל את המספר המזהה שקיבלתם במשרד הרישוי.
  4. לאחר מכן תקבלו מסרון (הודעה לטלפון) המאשר לכם להתקדם בתהליך ולתאם מבחן עיוני לאופניים חשמליים או גלגינוע באחד מאתרי התאוריה. כרגע המבחן הוא בכתב, בעברית, ערבית או אנגלית בלבד. אנחנו עובדות על פתיחת האפשרות להיבחן בטיגריניה בכתב ו/או בעברית בעל-פה.
  5. לאחר מעבר המבחן בהצלחה תקבלו אישור על מעבר המבחן העיוני.

*** ההנחיות שפירסם משרד התחבורה נמצאות בעמוד הכללי שעוסק ברישיונות נהיגה (https://www.gov.il/he/service/apply_for_new_driver_drivers_license) > המבחן העיוני (תיאוריה) > מבחן עיוני לאופניים חשמליים או גלגינוע עבור בעלי אשרה לפי סעיף ס2א5".

חזרה למעלה