ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל (ע"ר)

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

עדכוני תקשורת

בניגוד לפסיקת בג"ץ: צה"ל מחזיר ללבנון מבקשי מקלט שנכנסו לשטח ישראל

תאריך: 31.8.21 מקור: יניב קובוביץ, הארץ

ה"ל מחזיר ללבנון מבקשי מקלט – רובם מאפריקה – שחוצים את הגבול לישראל, בניגוד לפסיקת בג"ץ בנושא כניסת מבקשי מקלט לישראל ממצרים. בבדיקת "הארץ" התגלה שבצבא החלו לזהות מגמה של כניסת מבקשי מקלט אפריקאים מלבנון לפני כשנתיים, ובשנה האחרונה החלו בהליך מהיר של החזרתם ללבנון, המכונה "החזרה חמה".

מאות מבקשי מקלט עתרו נגד ההפרדה בין ילדיהם לילדי ישראלים בבתי ספר בתל אביב

תאריך: 3.8.21 מקור: הארץ, בר פלג

מאות מבקשי מקלט הגישו היום (שלישי) עתירה לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד ההפרדה שמנהיגה עיריית תל אביב בין ילדי זרים לבין ילדי ישראלים בבתי הספר בעיר. ההפרדה נחשפה בתחקיר "הארץ" בדצמבר, וממנו עלה כי 91.5% מילדי מבקשי המקלט בעיר לומדים בבתי ספר שבהם אין תלמיד ישראלי אחד. 

משרד הבריאות מקדם הסדרת ביטוחי בריאות ל–28 אלף מבקשי מקלט בוגרים השוהים בארץ

תאריך: 19.7.21 מקור: הארץ, בר פלג
שר הבריאות הנחה לבחון פתרונות עבור האזרחים הזרים לקראת הדיונים על תקציב המדינה. כיום מבקשי המקלט אינם זכאים לזכויות סוציאליות לרבות ביטוח רפואי. במקרים רבים הם נמנעים מטיפולים עד שמצבם מחמיר, וחלקם אף מגיעים לכדי סכנת חיים

שקד, את הרי יודעת שאי אפשר לגרש אותם

תאריך: 8.7.21 מקור: הארץ, ורד לי

בעת כניסתה של איילת שקד לתפקיד שרת הפנים היא השתמשה בטרמינולוגיה קסנופובית בהצהירה שתפעל להחזרת מבקשי מקלט לארצות מוצאם ותעודד "יציאה מרצון" שלהם למדינה שלישית.

ארה"ב: ישראל אינה עומדת בסטנדרט המינימלי במאבק לסחר בבני אדם

תאריך: 2.7.21 מקור: הארץ, יהושע (ג'וש) בריינר ובר פלג

משרד החוץ של ארה"ב קבע כי ישראל אינה עושה די במאבק בסחר בבני אדם, ולא עומדת בסטנדרט המינימלי לחיסול התופעה. דו"ח של המשרד שפורסם אתמול (חמישי), ומתייחס ל-2020, הוריד את הציון של ישראל בדירוג המדינות המובילות במאבק בסחר בבני אדם, לראשונה זה עשור.

המדינה אישרה השנה בקשת מקלט אחת מ-3,000 שהתבקשה לבחון מחדש

תאריך: 21.6.21 מקור: הארץ, בר פלג ונטעאל בנדל

הוועדה המייעצת לענייני פליטים של משרד הפנים בחנה בחצי השנה האחרונה רק 103 בקשות מקלט מתוך כ־3,000 אותן התחייבה לבדוק בהקדם האפשרי, ואישרה רק אחת מהן — של מבקשת מקלט מאריתריאה.

דו"ח האו"ם: מספר הפליטים ברחבי העולם עלה בשנה שעברה בשלושה מיליון

תאריך: 20.6.21 מקור: הארץ, בר פלג

דו"ח של נציבות האו"ם לפליטים מעלה כי בשנה שעברה חלה עליה של 3.6% במספר בני האדם ברחבי העולם שנעקרו מביתם, ברקע מגפת הקורונה. מספר האנשים שנמלטו ממלחמות, אלימות, רדיפות והפרות זכויות אדם ב-2020 עמד על כמעט 82.4 מיליון בני אדם, עלייה של כ-3.65% ביחס לנתוני השיא של 79.5 מיליון בסוף 2019.

הפליטים לא מבקשים רחמים אלא הזדמנות לממש את תקוותיהם

תאריך: 19.6.21 מקור: הארץ, דמטאו דסלנייה

היום, כמו ב–20 ביוני בכל שנה, אנו מציינים את יום הפליט הבינלאומי, כדי להקדיש מחשבה לעובדה שמיליוני משפחות אולצו לעזוב את בתיהן עקב אלימות או רדיפה, וכדי לכבד את חוסנן ואומץ לבן.

עתירה תדרוש שילוב חסרי מעמד בבתי ספר בתל אביב

תאריך: 17.6.21 מקור: זמן ישראל, עומר שרביט

בשבועות הקרובים תוגש עתירה שתדרוש מעיריית תל אביב לשלב ילדים חסרי מעמד במוסדות חינוך של ילדים ישראלים. כך נודע לזמן ישראל.

שרת הפנים הנכנסת איילת שקד: "אפעל להחזיר מסתננים לארצם"

תאריך: 14.6.21 מקור: הארץ, בר פלג

שרת הפנים איילת שקד אמרה היום (שני) בטקס כניסתה לתפקיד כי תפעל להחזרתם של מבקשי מקלט לארצות מוצאם ולעודד יציאה שלהם מרצון למדינה שלישית. "זה עניין אסטרטגי.

עמודים

Subscribe to עדכוני תקשורת