ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל (ע"ר)

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

מועדון הנוער של א.ס.ף

מועדון הנוער של א.ס.ף הוא פרויקט רב-שנתי, שנועד לספק מענה לבני נוער בגילאי 19-9 מקרב קהילות מבקשי המקלט השוהים בישראל. המועדון פועל שלוש פעמים בשבוע בשעות הערב ומעניק לבני הנוער סביבה תומכת ובטוחה.

הנערים והנערות מקהילות מבקשי המקלט מתמודדים לא רק עם קשיי גיל ההתבגרות אלא גם עם קשיי שפה, שאלות בנושא זהות, תרבות, הגירה כפויה, אובדן וטראומה. במועדון הנוער הם מוצאים אי של יציבות ותמיכה. המועדון מרחיק אותם מסכנות הרחוב ומעניק להם מסגרת חברתית וחינוכית מוגנת ותומכת.

מסגרת זו מאפשרת להם לשתף ולעבד בה את חוויותיהם: לצד העיסוק בתכנים המעסיקים בני נוער כעניין שבשגרה, ובהם שאלות לגבי העתיד ומימוש עצמי, משתפים הנערים חוויות ותובנות מהדרך שעשו הם ומשפחותיהם לישראל ומהמפגש הקשה עם המציאות הישראלית המורכבת. לעתים עולים גם חששות מפני כליאה וגירוש חזרה לארצות מוצאם, והמסגרת הקבוצתית מעודדת שיתוף ועיבוד של תחושות קשות ולבטים כאלו ואחרים.

נוסף על כך, הנערים במועדון הנוער אוכלים ארוחת ערב חמה, מציירים, מכינים שיעורי בית, משוחחים, לומדים ומשחקים במחשבים. בתקופת הקיץ הם נהנים מפעילות מוגברת הכוללת טיולים וימי כיף.

בני הנוער המגיעים לפעילות במועדון פוגשים במתנדבים ובמתנדבות ישראלים וכן במתנדבים מקהילת הפליטים. כל מתנדבי המועדון עוברים הכשרה ומקבלים תמיכה מקצועית לאורך תקופת התנדבותם.

רוצים להתנדב במועדון הנוער? לחצו כאן למידע