ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל (ע"ר)

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

ראש עיריית פ"ת לתושבים: דווחו על מבקשי מקלט כדי שיגורשו

תאריך: 3.2.19 מקור: חדשות 10, אלמז מנגיסטו

ראש עיריית פתח תקווה, רמי גרינברג, קרא בשבוע שעבר לתושבי העיר לדווח על כל מבקש מקלט שמסתובב בעיר למוקד העירייה, כדי שהעירייה, בשיתוף עם מוקד ההגירה, תוכל לגרש אותו משטחה.

מדינת ישראל אמנם הפסיקה לפני זמן רב את גירוש מבקשי המקלט מאפריקה והעניקה לרובם אשרות שהייה זמניות עד שיובהר מעמדם, אך גרינברג הכריז על יוזמת גירוש מטעמו הוא: "יש חוק שאוסר להעסיק מי שנמצא כאן שלא כחוק, ואז אפשר לקנוס אותו. אני מבקש לטפל בזה, זה דבר לגיטימי, החוק מאפשר את זה ומחובתי הציבורית לדאוג לאכוף את החוק", אמר ראש העיר. "אם אתה רואה עובד לא חוקי או מסתנן, או חושב שראית, אתה מדווח למוקד 106", הוסיף. 

למעט 480 מבקשי מקלט ששוחררו ממתקן חולות שבדרום, ולגביהם נקבע כי אינם יכולים לגור או לעבוד בשבע ערים במרכז המדינה – וביניהן פתח תקווה, הרוב המוחלט של מבקשי המקלט נמצא בעיר ברשות ובסמכות. לאחרונה, אלפי מבקשי מקלט הגיעו לפתח תקווה מתל אביב, בשל המתיחות הרבה ששררה בינם לבין תושבי דרום תל אביב. אבל כעת נראה כי המתיחות קיימת גם ביחסים עם תושבי פתח תקווה. קיים חשש שקריאתו של ראש העיר לתושבים, עלולה להתסיס ולפלג את העיר.

ד"ר איילת עוז, מנכ"לית המוקד לפליטים ולמהגרים, אמרה: "זו לא הפעם הראשונה שהעירייה מבקשת לאמלל את חייהם של מבקשי המקלט כדי להעיף אותם מהעיר. ראינו את הדבר מתבטא באלימות כלפיהם, הכתובת הייתה על הקיר ואסור לתת לדבר הזה לקרות".

 

https://www.10.tv/news/181550