ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל (ע"ר)

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

עדותו של ט׳

איור ועיצוב: ענת מיכאליס/ המחלקה לתקשורת חזותית, בצלאל
"אחרי שנחטפתי בסודן העבירו אותי לבדואים בסיני. הם החזיקו אותי במערה, עינו אותי וביקשו ממני כופר של 3,000 דולר. כשהמשפחה שלי באריתריאה הצליחה איכשהו להשיג את הכסף, הייתי בטוח שישחררו אותי – אבל במקום זה הם ביקשו עוד 44,000 דולר. אמרתי להם שאני מעדיף שיהרגו אותי, כי המשפחה שלי לעולם לא תוכל להשיג סכום כזה. הם לא וויתרו, והמשיכו להכות אותי בכל הגוף, יום ולילה. הרבה מאיתנו הפכו לעקרים. במשך שבעה חודשים החזיקו אותי מתחת לאדמה, בידיים כבולות ורגליים בשלשלאות. היכו אותי בכל הגוף, שברו לי עצמות במקלות ובמוטות ברזל. הצלקות עוד שם".

 

היום ט' חי וישן ברחוב. הוא מתקשה לעבוד בגלל הכאבים בגב וברגליים, שהחמירו במהלך החורף האחרון.

 

כ-7,000 מבקשי מקלט בישראל הם ניצולי מחנות העינויים בסיני, אליהם נחטפו על ידי כנופיות בדואים למטרות סחיטת כופר, לאחר שנמלטו מארצם. במחנות עברו עינויים קשים ומתמשכים, בהם אונס, צריבה, חשמול, תלייה, כבילה בשלשלאות, ומניעת אוכל, שתייה ושינה.

עמותת א.ס.ף תומכת בקורבנות העינויים והסחר בישראל. ניצולים שלא הוכרו על ידי המדינה כ"קורבנות סחר ועבדות" אינם זכאים לטיפול רפואי, נפשי או שיקומי, וחלקם חיים ברחוב ללא קורת גג או פת לחם. אנחנו מזמינים אתכם לקרוא יותר על מצבם של הניצולים שחיים בינינו, לצפות בסרט שמתעד את חייהם בפסטיבל דוקאביב הקרוב, ולהתנדב או לתרום לעמותת א.ס.ף שמלווה את ניצולי סיני בישראל.

״דם״: לקריאת עדותו של ט׳
״הלילה הזה שתי פעמים״: לקריאת עדותה של ק׳

סרטה של קרן שעיו, "Sound of Torture", מתעד את קורבנות מחנות העינויים בסיני: