ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל (ע"ר)

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

עדותה של ק׳

איור ועיצוב: ענת מיכאליס/ המחלקה לתקשורת חזותית, בצלאל
"אחותי ואני היינו חטופות חודשיים בסיני. הנהג אמר שאנחנו חייבות לגייס 66,000 דולר כדי להשתחרר, 33,000 כל אחת. בלילות החוטפים אנסו את אחותי, צרבו אותה בגב וחישמלו אותה. כשהבינו שהמשפחה שלנו הצליחה לשלוח מספיק כסף כדי לשחרר רק אחת מאיתנו, הרביצו לנו. אחותי כבר הייתה אז פצועה אנושות מהעינויים שעברה. היא לא יכלה לעמוד, אבל החוטפים צעקו עליה שוב ושוב שתעמוד, בזמן שהם בועטים בראש שלה עד שמתה. אז הייתי צריכה לחכות עוד חמישה חודשים עד שהכסף מההורים שלנו הגיע. המבריחים היו זקוקים לי כי דיברתי ערבית ויכולתי לתרגם אותם. זאת הסיבה שנשארתי בחיים, ואחותי לא". 

עד היום ק' צריכה להחזיר חובות גדולים לאנשים ששילמו על שחרורה מסיני. בתקופה האחרונה יש לה פחות סיוטים מבעבר.

 

כ-7,000 מבקשי מקלט בישראל הם ניצולי מחנות העינויים בסיני, אליהם נחטפו על ידי כנופיות בדואים למטרות סחיטת כופר, לאחר שנמלטו מארצם. במחנות עברו עינויים קשים ומתמשכים, בהם אונס, צריבה, חשמול, תלייה, כבילה בשלשלאות, ומניעת אוכל, שתייה ושינה.

עמותת א.ס.ף תומכת בקורבנות העינויים והסחר בישראל. ניצולים שלא הוכרו על ידי המדינה כ"קורבנות סחר ועבדות" אינם זכאים לטיפול רפואי, נפשי או שיקומי, וחלקם חיים ברחוב ללא קורת גג או פת לחם. אנחנו מזמינים אתכם לקרוא יותר על מצבם של הניצולים שחיים בינינו, לצפות בסרט שמתעד את חייהם בפסטיבל דוקאביב הקרוב, ולהתנדב או לתרום לעמותת א.ס.ף שמלווה את ניצולי סיני בישראל.

״דם״: לקריאת עדותו של ט׳
״בני חורין״: לקריאת עדותו של ט׳

סרטה של קרן שעיו, "Sound of Torture", מתעד את קורבנות מחנות העינויים בסיני: