ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל (ע"ר)

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

סערת קמפיין הליכוד בת"א: מרצ עתרה בבקשה לפסילתו

תאריך: 11.10.18 מקור: וואלה! NEWS, דנה ירקצי

רשימת מרצ בתל אביב עתרה היום (חמישי) נגד קמפיין הליכוד "אנחנו או הם" לוועדת הבחירות המרכזית של הכנסת, בבקשה להוציא צו מניעה ולפסול אותו בטענה כי הוא גזעני ופוגעני. סיעת הליכוד בתל אביב פרסמה בחודש האחרון קמפיין בחירות שמזהיר את התושבים שאם לא יבחרו בהם התנועה האסלמית ביפו תשתלט על העיר.

בעתירתה, ביקשה מרצ להסיר את כל הפרסומים אשר מהווים "הפגנת שנאה וגזענות כלפי קבוצה באוכלוסייה''. עוד הסבירו כי בפרסומים של הקמפיין נכתבה הסיסמה ''אנחנו או הם'' ובצד שמאל נכתב "עיר המסתננים'' יחד עם תמונת המון כהה עור מנופף בדגל אריתריאה.

על פי העתירה נעשו פניות למשיבים מצד גורמים שונים שסירבו להסיר את הפרסומים הפוגעניים. ''פרסומים אלה הינם גזעניים ומכוונים לאוכלוסיית הפליטים המתגוררת בעיר", אמרו במרצ. ''זוהי הפגנת שנאה וגזענות כלפי אוכלוסיה אשר כל חטאה הוא מדינת המוצא שלה. זה דומה להסתה בה נהגו כלפי יהודים בשנים חשוכות במאה שעברה ולאורך כל ההיסטוריה'', הוסיפו.

אתמול התקיים כנס סיעת הליכוד, בראשות ארנון גלעדי, יו''ר הסיעה בתל אביב, בו השתתף גם ראש הממשלה בנימין נתניהו. במהלך הכנס התייחס גלעדי לקמפיין וציין כי הוא הונהג על ידי ראש הממשלה: "בזמן שעלינו עם הקמפיין 'אנחנו או הם' - קמפיין שאתה המצאת אותו ראש הממשלה - השמאל השתגע. הקמפיין חושף את פרצופו האמתי של השמאל", לדברי גלעדי. ''האם זה לא מובן מאליו שהם לא רוצים אותנו כאן? לא ביהודה ושומרון, לא בעכו ובטח לא בעיר תל אביב-יפו'', אמר.

בנוסף, גלעדי הגיב לעתירת מרצ ואמר כי "בימים אלו מתנהל מאבק עיקש על צביונה ואופייה של העיר תל אביב יפו. תנועת הליכוד בעיר היא הגורם היחידי הנאבק כבר שנים רבות לשמירת אופיה הציוני של העיר העברית הראשונה''.

"תל אביב תהפוך לעיר המסתננים בדרום ולמובלעת פלסטינאית עם נוכחות של התנועה האסלאמית הקיצונית ביפו", הזהיר גלעדי. "להגיד את האמת והעובדות הפשוטות, גם אם היא לא נעימה לחלק מהאנשים''.

https://news.walla.co.il/item/3192567