ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל (ע"ר)

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

כתובות נאצה רוססו מחוץ למשרדים של ארגוני זכויות אדם בתל אביב

תאריך: 31.7.19 מקור: הארץ, בר פלג

כתובות גרפיטי מאיימות רוססו הלילה (רביעי) בסביבת מבנים של שלושה ארגוני זכויות אדם בדרום תל אביב - במשרדיהם של אמנסטי אינטרנשיונל וארגון א.ס.ף לסיוע לפליטים, ובכניסה לגן ילדים המופעל על ידי עמותת אליפלט. בשלושת המוקדים נכתב "רשע בעוונו ימות".

מלבד הכתובות, כך לפי גורמים בארגונים, בכניסה למרכז של אליפלט הושארה קופסה, עליה נכתבו איומי מוות ובתוכה נמצא עכבר מת. צוות מרכז הפעילויות לילדים מצאו את הקופסה לפני הגעתם של ילדי וילדות הגן.

מרסס הכתובות, שכיסה את פניו, תועד במצלמות האבטחה של משרדי אמנסטי. הארגון הגיש בשעות הצהריים תלונה בתחנת משטרת יפו.בא.ס.ף, ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט בישראל, סיפרו כי בנובמבר האחרון הגישו תלונה במשטרה לאחר ששתי עובדות הארגון קיבלו מיילים מאיימים. באחד מהם נכתב: "בזמן הלא רחוק את תשלמי על פעילותך נגד תושבי דרום תל אביב ותושבים נוספים ונגד מדינת ישראל. נגיע אלייך". תיק החקירה נסגר החודש. גורם במשטרה הסביר כי לאחר חקירת סייבר, נמצא כי כתובת ה-IP ממנו הגיעו המיילים מקורה בחוות שרתים בארצות הברית ולכן לא הצליחו לאתר את שולחם.

מהמשטרה נמסר בנושא כי "מיד עם קבלת התלונה אודות איומים דרך אי-מייל בשנה שעברה, פתחה המשטרה בחקירה. לאחר חודשים שבהם בוצעו מגוון פעולות חקירה לרבות שימוש באמצעים טכנולוגיים ויכולות סייבר, התיק נסגר לאחר שהתברר כי מדובר בשולח אנונימי ואינו ניתן לזיהוי, ומקור המייל שנשלח הינו מחוץ לגבולות מדינת ישראל".

שלושת הארגונים התייחסו לריסוס הכתובות היום בהצהרה משותפת. "איומי המוות הבוקר הם תוצאה של מסע הסתה מתמשך נגד ארגוני סיוע וארגוני זכויות אדם. כשפוליטיקאים מגבים קולות קיצוניים, מעודדים שנאה, ומסיתים לגזענות נגד אוכלוסיות חלשות, יש מי שמקשיב להם. אנחנו לא מתעסקים בזהות המבצע - זו אחריות המשטרה ואנחנו בטוחים שהמשטרה תעשה את עבודתה ותמצא את האחראים המידיים", נמסר.

"עם זאת, האחריות הבלעדית מוטלת על  ממשלת ישראל אשר מסיתה בפראות נגד ארגוני ופעילי זכויות אדם, קוראת להם בוגדים, מבצעת מסע דה-לגיטימציה מכוון, מתוזמר ומנוהל היטב שמכוון נגד מיעוטים וקהילות מוחלשות בישראל ונגד אלו שמשמיעים קולן של קהילות אלה".

מא.ס.ף הוסיפו: "למרות המצוקה המתמשכת בשכונות, אנחנו סמוכים ובטוחים שאף תושב דרום תל אביב לא היה עומד מאחורי האיומים האלו ולא תומך בהם".

https://www.haaretz.co.il/news/law/.premium-1.7610031?lts=1564648880133&fbclid=IwAR2lPOWQe6UleQeU9EpTg39w7gufyGu1Si6zv3qzcDfzfZ7ip1WbeMR3s8M