ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל (ע"ר)

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

השר כהן: "חוסר המדיניות בנוגע לשוהים הבלתי חוקיים יגרום לאסון"

תאריך: 31.12.13 מקור: nana10, שי דורון

שר הרווחה, מאיר כהן, השמיע היום (שלישי) ביקורת יוצאת דופן נגד מדיניות הממשלה כלפי השוהים הבלתי חוקיים בישראל, אזרחי אריתריאה. כהן תקף את מה שכינה "חוסר המדיניות" שנוקטת ישראל כלפי הסוגיה, והתריע מפני "בעיה חברתית קשה כבר בתוך שנתיים".

כהן פנה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, בבקשה לקיים דיון דחוף בנושא, ואמר: "נוצר מצב שפוגע בתושבי קבע ואזרחים החיים במוקדי ריכוז אוכלוסיות השוהים הבלתי חוקיים. ההתעלמות של המדינה מצרכי הרווחה של האנשים הללו בלתי מתקבלת על הדעת".

"מדיניות של הסתר פנים מעולם לא הועילה", הוסיף כהן והצביע על תופעות קשות בקרב ריכוזי השוהים הבלתי חוקיים. "זה מתחיל בסחר בנשים ועד לפגיעה בילדים. מתחמי החיים שלהם הפכו למוקדים של סחר בנשים, אלימות פיסית ופגיעות מיניות בילדים", הוא אמר.

לדברי השר מיש עתיד, "ילדים שחווים אלימות פיזית ופגיעות מיניות, וחיים בדוחק בלתי הגיוני, יהפכו מאוד מהר לבעיה קשה של כולנו. עלינו לגבש מדיניות ברורה בטיפול בהם. אחרי 7 שנים, הגיע הזמן שמדינת ישראל תפעל בנושא ולא תתעלם מבעיה שקיימת ומחמירה".

בפנייתו לראש הממשלה טען כהן כי הנפגעים מהמדיניות הנוכחית הם אזרחים ישראלים שחיים יחד עם השוהים הבלתי חוקיים, מה שגורם לפגיעה קשה במדינה. לדבריו, יש לבודד את המקרים הללו ולטפל בסוגיה באופן מיידי.

 

http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleID=1028027