ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל (ע"ר)

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

"הפסיקה לא בעדנו, היא בעד החוק הישראלי ובעד האנושיות"

תאריך: 23.9.14 מקור: מוטסים עלי, הארץ

לא הופתעתי מההחלטה של בג"ץ כי אני מאמין במערכת המשפט הישראלית. אחת הסיבות שבגללה אנחנו נמצאים במדינת ישראל, היא כי יש בה מערכת משפט אמיתית, כמו שראינו אתמול (שני). אין דבר כזה במצרים או במדינות השכנות. אבל ההחלטה שהתקבלה אינה בעדנו - אלא בעד החוק הישראלי, בעד אנושיות, בעד שוויון וגם בעד האינטרסים של מדינת ישראל.

אני יודע שהפסיקה הזו אינה מה שתושבי דרום תל אביב רצו, ואני יודע שהמצב בדרום תל אביב הוא בלתי נסבל. אני מבין את הכאב של התושבים שם, וגם באילת, בערד ובאשדוד. אני מבין את כל המצב הזה, ואני בעד המאבק הצודק שלהם. אבל לא אנחנו אשמים במצב של דרום תל אביב והשכונות

אני מתנגד לאלימות ולפשע, משני הצדדים. הפשע שעליו מתלוננים אנשים בישראל, זה שמגיע מתוך הקהילה שלי, לא קורה בגלל שאנחנו פושעים. המצב הנורא הזה, שלפעמים לא משאיר ברירה אחרת, נובע מהמדיניות המוטעית של הממשלה. וישנה גם אלימות מצד התושבים בדרום תל אביב, שאף היא חמורה ביותר.

אנחנו, כמבקשי מקלט, נמצאים במדינת ישראל ומחויבים לחוק הישראלי. אם יש מי שפשע, צריך לטפל בו לפי החוק הישראלי. אנחנו בשום אופן לא אויבים של המדינה כמו שאומרים כאן לפעמים, אלא בסך הכל אנשים שברחו מארצותיהם בגלל רדיפה, מלחמות, דיקטטורה – ומחפשים הגנה. לא היתה לנו שום ברירה מלבד לחצות את הגבולות, אפילו בצורה בלתי חוקית.

אנשים מהקהילה שלי דיברו איתי אחרי פסיקת בית המשפט אתמול. לא כולם מבינים את כל הסיפור. גם אני עוד צריך לקרוא את פסק הדין כולו, ורק מחר נתחיל להסביר לאנשים את המשמעות, אבל בינתיים הם שמחים. גם אני שמח, אך בזהירות.

השמחה לא שלמה כי אני יודע שעכשיו הממשלה תחפש פתרון חדש, ושמטרה של הממשלה היא למרר את חיינו עד שנעזוב את ישראל. אני חושש כי ברור לי שהממשלה לא תשחרר אותנו סתם ככה, כמו שבית המשפט קבע. שכמו בפעם הקודמת – ינסו לשנות קצת את התנאים, במקום למלא אחר פסיקת בית המשפט כלשונה.

החלטת בג"ץ, חשוב לציין, אינה סוף המאבק. אנחנו מודים לבית המשפט העליון, אבל עדיין צריכים לעבוד עם הציבור הישראלי. כי מעבר להחלטת בג"ץ, האזרחים הם אלו שאיתם אנו צריכים לחיות. בסופו של יום, מטרת המאבק שלנו היא שתהיה מדיניות הוגנת שתשמור על הזכויות שלנו כבני אדם, וגם על אלו של תושבי ישראל ושל מדינת ישראל.

הכותב אזרח דרפור והיה ממובילי מחאת מבקשי המקלט

http://www.haaretz.co.il/news/law/.premium-1.2441622