ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל (ע"ר)

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

דרושים

מתנדבות ומתנדבים מעולם הטיפול

עמותת א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט בישראל, היא ארגון זכויות אדם המלווה ומעניק סיוע פסיכו-סוציאלי לאינדיבידואלים, משפחות וקהילות ובמקביל פועל לשינוי מדיניות וקידום זכויותיהן בפני רשויות המדינה. מרבית פעילות העמותה נשענת על מתנדבים/ות מסורות. 

המחלקה הפסיכוסוציאלית של הארגון מעניקה ליווי ותמיכה למבקשי המקלט הפגיעים ביותר תוך שימוש בפרקטיקות מגוונות.

במסגרת המערך הטיפולי אנו מחפשים מתנדבים/ות לתחומים הבאים:

  • מתנדבים/ות להדרכה של צוות הארגון - הדרכה לצוות ממחלקות שונות של הארגון במטרה לספק מקום לחשיבה, תמיכה ועיבוד התכנים והתהליכים בהם אנו פוגשות במסגרת העבודה. הדרכה מתקיימת אחת לשבועיים למשך שעה וחצי בקליניקה של המתנדב או במשרדי א.ס.ף (דרום תל אביב).
  • מתנדבים/ות לטיפול וליווי רגשי עבור פונים מאוכלוסיית מבקשי המקלט- ליווי רגשי של פונים הזקוקים לליווי אינטנסיבי יותר תוך דגש על תמיכה והעצמה. הטיפול יתקיים אחת לשבוע בקליניקה של המתנדב או במשרדי א.ס.ף .
  • מתנדב/ת להנחיה של קבוצה - בעבודה הקבוצתית אנו משתמשות במדריך שנבנה  בשותפות עם פרופסור דני חמיאל. כל קבוצה מונחת ע"י עו"ס של הארגון, מגשר קהילתי ומנחה מתנדב/ת. אנו מחפשות מתנדב/ת להנחיה של קבוצה לגברים, קשישים מהקהילה האריתראית. יתקיימו 15 מפגשים במשרדי א.ס.ף, אחת לשבוע.
  • מתנדב/ת מעולם הטיפול לצורך ביצוע ראיונות של אנשים שורדי טראומה וכתיבת דוחות סוציאליים  - ביצוע ראיונות וכתיבת דוחות לצורך מיצוי זכוית. ההתנדבות תתקיים אחת לשבוע במשרדי א.ס.ף.

אשמח לדבר, להכיר ולהרחיב

עו"ס שרי אורים

מנהלת המחלקה הפסיכוסוציאלית

א.ס.ף - ארגון סיוע לפליטים ולמבקשי מקלט בישראל  ע"ר

[email protected]

0528119913