שישה יוצאי אריתריאה נרצחו מאז המהומות בספטמבר, והמתיחות גואה

06.06.24, בר פלג, הארץ

אריתריאה

פורום ארגוני הפליטים

קהילת מבקשי מקלט

המתיחות והעימותים בישראל בין תומכי המשטר באריתריאה לבין מתנגדיהם נמשכים. אזרח המדינה בן 41 מת אמש (שלישי) מפצעיו לאחר שהותקף בקטטה בשבוע שעבר בשכונת התקווה בתל אביב. במקביל, בשכונת התקווה נתלו מודעות המורות למתנגדי המשטר לעזוב את השכונה בתוך 48 שעות. "הם אמרו שמי שלא יעזוב, זה על אחריותו. ככה זה הדיקטטורה", אמר ל"הארץ" אחד ממתנגדי המשטר המתגורר בתל אביב.

מאז העימותים שפרצו בספטמבר האחרון, שבהם נפצעו יותר מ-150 בני אדם, נרצחו שישה אריתראים, שלושה מהם בחודש מאי. השבוע הוגש כתב אישום נגד שני אריתראים בגין מעורבותם ברצח של יברה מנגס, פעיל מוכר מקרב מתנגדי המשטר. חשוד שלישי במעורבות ברצח טרם נעצר. בנוסף הגישה המשטרה הצהרת תובע נגד מבקש מקלט אריתראי שתקף וניסה לרצוח תומך משטר. האיש היה חלק משלושה מבקשי מקלט שפגשו אזרח אריתריאה אחר ברחוב ודרשו שיפתח את הטלפון שלו כדי לוודא אם הוא תומך משטר או מתנגד, וכשגילו שהוא תומך הכו אותו באמצעות שרשרת לנעילת אופניים.

פורום ארגוני הפליטים פנה הערב למפקד משטרת מחוז תל אביב בדרישה שיספק הגנה למבקשי מקלט בעקבות תליית המודעות בשכונת התקווה. "אנו דורשות למצוא את האחראים להפצת המנשר ואת כל מי שיחד איתם מפעילים טרור ברחובות בחודשים האחרונים, ולמצות עמם את הדין" כתבה שני בר טוביה מהפורום. גם עמותת תקווה חדשה המייצגת את קהילת מבקשי המקלט האריתראים הגישה פנייה דומה.

לקריאת כתבת המקור
חזרה למעלה