עיריית תל אביב הודיעה כי תחסן את אוכלוסיית מבקשי המקלט

27.01.21, עמוס הראל, הארץ

בריאות

מדיניות ממשלת ישראל

רשויות מקומיות

עיריית תל אביב תפתח בשבועות הקרובים מתחם חיסונים מיוחד, שמטרתו לחסן נגד נגיף הקורונה את רוב אוכלוסיית מבקשי המקלט בעיר. מנות החיסונים למבצע יילקחו מהמאגר שבידי בית החולים איכילוב.

בעירייה מסבירים את המהלך בצורך לנצל הזדמנות, כל עוד הסגר השלישי נמשך. עד היום, התחסנו נגד הקורונה בעיקר עובדים סיעודיים ועובדי בתי אבות מבין אוכלוסיית מבקשי המקלט. בתל אביב ישנם כ-34 אלף מבקשי מקלט מעל גיל 40 ועד היום חוסנו מתוכם כ-14 אלף איש. מרגע שיהיו הקלות בסגר, סביר שרובם יחזרו לעבודה ויהיה קשה יותר לרתום אותם להשתתפות במבצע החיסונים.

בעירייה נערכים לאפשרות שהמידע על המבצע יעבור גם למבקשי מקלט המתגוררים בערים אחרות במרכז הארץ. ההיערכות היא לחיסון כמה עשרות אלפי מבקשי מקלט, מתל אביב ומערים אחרות. המתחם ייפתח בשכונת נווה שאנן, באזור התחנה המרכזית הישנה. ייפתחו שם עשר עמדות שבהן ניתן יהיה לחסן כאלפיים איש ביום.

המהלך נעשה בתיאום עם משרד הבריאות ועל פי ההתוויה שלו באשר למדיניות חיסונים, הקובעת עקרונית כי יתחסנו רק בני 40 ומעלה. בתחילת משבר הקורונה הקימה העירייה תחנות בדיקה בשכונות בדרום תל אביב, במטרה לעודד את מבקשי המקלט להיבדק. נעשתה פעילות הסברה דרך מנהיגי קהילות ואנשי דת, שעתה תמוקד גם להיענות גבוהה יותר לחיסונים.

ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי, שיזם את המהלך, נמצא כעת בקמפיין בחירות במסגרת המפלגה החדשה שהקים, "הישראלים". בין חולדאי לבין ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר הבריאות, יולי אדלשטיין, כבר פרצו כמה עימותים בשבועות האחרונים על רקע מדיניות עצמאית שניהל חולדאי במסגרת המשבר ולנוכח הביקורת שמתח על תפקוד הממשלה במאבק בקורונה. נתניהו ואדלשטיין כעסו על המבצע שעליו הכריז חולדאי לפני כמה שבועות לחיסון צוותי ההוראה בתל אביב. בהמשך, התפתח ויכוח על יוזמה שהעלה לחידוש אירועי התרבות בעיר, תחת מגבלות, לאזרחים שכבר התחסנו.

חולדאי אמר אתמול ל"הארץ" כי המטרה היא לסגור פערים בחיסונים בין מבקשי המקלט ליתר תושבי תל-אביב. "הם מדביקים ונדבקים כמו כל אחד אחר. ברור שזה הדבר הנכון לעשות ואני שמח שמשרד הבריאות נענה לבקשתנו. המדינה תממן את המבצע, איכילוב יעסוק בחיסונים עצמם והעירייה תעסוק בכל המעטפת, כולל שכנוע האנשים לבוא ולהתחסן", הוסיף.

לקריאת כתבת המקור
חזרה למעלה