ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

עדכוני תקשורת

הממשלה אישרה פה אחד את ההצעה לסגירת מתקן חולות

תאריך: 20.11.17 מקור: אילן ליאור, הארץ

הממשלה אישרה היום (ראשון) פה אחד את הצעתם של השרים אריה דרעי וגלעד ארדן להיערך לסגירת מתקן חולות בעוד ארבעה חודשים. המהלך מותנה בהצלחת מבצע גירוש המתוכנן לצאת לפועל עוד השנה, לפיו מבקשי המקלט יצטרכו לבחור בין עזיבה לרואנדה או כליאה ללא הגבלת זמן.

המאבק במבקשי המקלט: הממשלה אישרה את סגירת "חולות" בעוד 3 חודשים

תאריך: 20.11.17 מקור: טל שלו, וואלה!
הממשלה קיבלה את ההצעה של דרעי וארדן, ולפיה מתקן השהייה הסמוך לגבול מצרים ייסגר. בפני שוהים בלתי חוקיים תוצע ברירה בין מעצר בכלא רגיל לבין יציאה מהארץ בכפוף לתחילת הסכם הגירוש לרואנדה

פרסום ראשון: ישראל תשלם לרואנדה 5,000 דולר עבור כל מבקש מקלט שתגרש לשטחה

תאריך: 20.11.17 מקור: ברק רביד, נענע 10

פקידים ישראלים בכירים, המעורים בסוגיית מבקשי המקלט, מסרו כי ישראל הגיע לסיכום עם רואנדה, לפיו תשלם למדינה האפריקאית 5,000 דולר עבור כל מבקש מקלט שיגורש לשטחה.

משפחת מבקש המקלט שהוכה בידי שוטר רוצה תשובות: "חשבנו שהוא מת"

תאריך: 16.11.17 מקור: אור רביד, וואלה!
בסביבתו של מוחמד יוסף מתקשים להבין מדוע הידרדר עימות עם שוטרים ברמת גן לפציעת ראש קשה ובלתי הפיכה. "בטוח לשוטר הפריע שהוא אפריקני. אז הוא קצת שתה ודיבר שטויות, בשביל זה כמעט להרוג אותו?", אמר בן דודו. המשטרה: "התנהג באופן מאיים"

חדשות מחולות: מחסור במים במתקן הכליאה לפליטים בנגב

תאריך: 13.11.17 מקור: שיחה מקומית, קרן מנור
הברזיות במתקן חולות חלודות ומוזנחות ולכן מבקשי המקלט הכלואים קונים מים מינרלים מכספם. אולם כבר יותר משבועיים שיש מחסור במים בקנטינות והאסירים נותרים צמאים

מבקשי מקלט שהוחזקו בחולות בטעות יפוצו בחצי מיליון שקל

תאריך: 12.11.17 מקור: הארץ, אילן ליאור

המדינה תפצה חמישה מבקשי מקלט מסודאן ב–425 אלף שקל כל אחד מכיוון שנשלחו למתקן חולות והוחזקו שם תקופה ממושכת, אף שהיו זכאים למעמד תושב ארעי בישראל. סכום הפיצויים נקבע בהסדר פשרה שהושג בהליך גישור.

ההסכם עם רואנדה שונה כדי שהמדינה תוכל לכלוא מבקשי מקלט בלי הגבלת זמן

תאריך: 25.10.17 מקור: הארץ, אילן ליאור וברק רביד

ראש הממשלה ונשיא רואנדה סיכמו כי המדינה האפריקאית תקלוט מבקשי מקלט שיגורשו מישראל בכפייה. השינוי נועד לעקוף את פסיקת בית המשפט העליון, שאסר על כליאתם הממושכת

המדינה תממן למבקשי מקלט בדיקה פסיכיאטרית לקבלת פטור נפשי משהייה במתקן חולות

תאריך: 18.10.17 מקור: הארץ, אילן ליאור

המדינה תקצה 600 אלף שקלים למימון 2,500 בדיקות פסיכיאטריות למבקשי מקלט הטוענים כי אינם יכולים לשהות במתקן חולות. רוב הבקשות לפטור משליחה למתקן חולות מתייחסות למצבו הנפשי של מבקש המקלט.

תיעוד: התור הבלתי נגמר של מבקשי המקלט ברשות האוכלוסין

תאריך: 17.10.17 מקור: נענע 10, מיה איידן

היחידה לטיפול במבקשי מקלט ברחוב סלמה בדרום תל אביב היא היחידה בכל הארץ שמטפלת בבקשות אלו. בכל יום מגיעים אליה מאות שוהים בלתי חוקיים ממדינות שונות בתקווה שיוכלו להגיש בקשת מקלט שיהפוך את מעמדם לחוקי.

מאות מבקשי מקלט שנחשדו בפלילים נשלחים לכלא בלי משפט

תאריך: 24.9.17 מקור: הארץ, אילן ליאור

המדינה כולאת מדי שנה מאות מבקשי מקלט אפריקאים ללא משפט באישור של פקידים ברשות האוכלוסין וההגירה. ל"הארץ" נודע כי מינואר 2016 ועד מארס 2017 החזיקה המדינה 311 אזרחי אריתריאה וסודאן במעצר מינהלי, את חלקם במשך חודשים רבים.

עמודים

Subscribe to עדכוני תקשורת