ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל (ע"ר)

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

ת"א: מאתיים איש השתתפו באירוע מחאה נגד גירוש מבקשי המקלט

תאריך: 6.1.18 מקור: שיחה מקומית, חגי מטר

למעלה ממאתיים איש הגיעו במוצאי שבת ל"אברהם הוסטל" בתל אביב לערב מחאה ראשון בגל אירועי מחאה נגד גירוש מבקשי המקלט, הצפוי בזמן הקרוב.

באירוע התקיים יריד של ארגונים הפעילים נגד הגירוש, פינת יצירה לילדים, עמדת איסוף של מוצרי יסוד למשפחות מבקשי מקלט במצוקה כלכלית, מופעים מוזיקליים, ועוד. בלב האירוע היו שורה של נאומים של סטודנטים, תלמידי בתי ספר, פעילים בקהילות מבקשי המקלט ואחרים – שהציגו את צעדי המחאה המתוכננים בזמן הקרוב.

"פליט לא מגרש פליט", פתח את דבריו ג׳וני, מבקש מקלט מאריתריאה, שמפעיל גן לילדים מבקשי מקלט בדרום תל אביב. בהמשך דבריו אמרו כי "אנחנו מנהלים מפה מאבק להפיל את השלטון באריתריאה. השלטון שם נחלש, מאבד תמיכה, ועוד ועוד אנשים בורחים מהמדינה. אני מקווה שיום אחד נצליח ואני אזמין אתכם להיות האורחים שלנו שם. אבל כרגע אני מסרב להיות עבד בארצי. אבא שלי בן 65 ועדיין בצבא בכפייה. אני לא מוכן לחיות חיים כאלה, ולהעביר את כל חיי כעבד".

ענבל אגוז היא תושבת שכונת שפירא ופעילה בכוח לקהילה – יוזמה משותפת של תושבים ותיקים בשכונות ומבקשי מקלט. "יש הרבה תושבים בדרום תל אביב שמתנגדים לגירוש ורוצים לחיות ביחד, למרות שהתקשורת לא אוהבת להראות את זה כי זה פחות סקסי מתושבים שתומכים בגירוש", אמרה אגוז, וקראה לבאי האירוע להצטרף לאירוע מחאה ותליית פוסטרים ופלריגים על מרפסות של תושבים נגד הגירוש ביום שלישי הקרוב, ביזמת "כוח לקהילה" וארגון "אחותי".

באירוע גם הופיעו האמנים זאב טנא ואיתמר ציגלר, ובשוליו התקיים מעגל מתופפים של ישראלים ומבקשי מקלט, והוקמה עמדת שבה באי האירוע יכלו להצטלם עם שלטי מחאה. בתקופה הקרובה צפויים אירועי מחאה רבים נגד גירוש מבקשי המקלט מסודאן ואריתריאה – שצפוי להתחיל בחודשים הקרובים. אנחנו נעדכן עליהם כאן, בשיחה מקומית.

https://mekomit.co.il/stream/נגד-גירוש-מבקשי-המקלט/