ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל (ע"ר)

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

שקד ושפי פז בדרום ת"א: "נעביר את פסקת ההתגברות ונוציא את המסתננים"

תאריך: 2.4.19 מקור: ynet, אמיר אלון

שרת המשפטים איילת שקד סיירה הערב (יום ג') בשכונת נווה שאנן יחד עם שפי פז, הפעילהמדרום תל אביב שפועלת לגירוש מבקשי המקלט והמהגרים הבלתי חוקיים. פז הביעה את תמיכתה במפלגת הימין החדש ובשקד שאמרה במסיבת עיתונאים משותפת: "בקדנציה הקרובה נעביר את פסגת ההתגברות ונוציא את המסתננים מישראל".

<div id="citvCompId-91618973" cursor:pointer;'="">

בין הדרישות שיוצגו במו"מ הקואליציוני: פסקת התגברות רחבה והתחייבות הממשלה תתחייב לא לחתום על כל הסכם עם נציבות האו"ם לפליטים אשר יכלול קליטה של מסתננים לא חוקיים בישראל".

פעילות ופעילי מטה המאבק לשיקום דרום תל אביב שהפגינו הערב מול מסיבת העיתונאים אמרו: "נמאס מהסיבוב הפוליטי הציני שהימין החדש עושה על הגב של השכונות. לא ראינו אותם נאבקים על כספי שיקום דרום ת"א שהממשלה הבטיחה ולא הגיעו. לא ראינו שהיו מודאגים מהבעיות החברתיות הבוערות כאן של סחר בנשים, של סחר בסמים, לא ראינו שהציעו פתרון לדרות ודרי הרחוב. לא ראינו שהתייצבו לצידנו למען פתרון אנושי שהוצע במתווה האו"ם לכל מי שחיים בדרום ת"א. מספיק גורמים כבר באו לכאן לפלג, להסית ולהבעיר אש. אנחנו דורשות ודורשים פתרונות אמיתיים לתושבות ותושבי דרום תל אביב".

מארגון הסיוע לפליטים ולמבקשי מקלט בישראל (א.ס.ף) נמסר בתגובה לדברי שקד ופז: "אנחנו מודים לאיילת שקד על כך שבחרה להקדיש את הימים האחרונים של קמפיין הבחירות שלה לביקור בדרום תל אביב - חבל שבכל תקופתה בממשלה לא הועבר שקל אחד לשיקום השכונות באזור. מה שהשרה כן יודעת לפזר - הבטחות שאפשר להחזיר פליטים לאריתראה - הן שקר במצח נחושה.

לפני שנה הביאה נציבות האום תכנית נדירה ונדיבה לפתרון הסוגיה: הנציבות תעביר מחצית ממבקשי המקלט בישראל למדינות מערביות. מי שישאר בישראל יקבל מעמד הומניטרי זמני לחמש שנים שיפתח בפניהם את שירותי הרווחה והבריאות ויעניק להם אישור עבודה. נציבות הפליטים הסכימה לסייע בעלויות, בפיזור של מבקשי המקלט בישראל ובמתן הכשרות. ההצעה הזו - מוסרית, הגיונית, בת קיימא - סונדלה".

 

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5488524,00.html