ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל (ע"ר)

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

שלושה אריתריאים נדקרו בדרום תל אביב, מצבם קל

תאריך: 31.7.12 מקור: יניב קובוביץ, הארץ

אלמוני נכנס היום (שלישי) בצהריים לחנות לממכר סרטים ברחוב מסילת ישרים בדרום תל אביב ודקר שלושה אריתריאים. השלושה נפצעו באורח קל ופונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים איכילוב בעיר. כוחות משטרה שהגיעו לזירת האירוע פתחו בחקירה ועצרו אזרח ישראלי, החשוד במעשה, לחקירה. בשלב זה עדיין לא ברור אם הרקע לאירוע הוא סכסוך קודם בינו לבין השלושה או שמדובר בפשע שנאה.

בתחילת החודש נעצר באותו רחוב בדרום העיר מהגר אריתריאי, שבחשד שרצח את אשתו בת ה-18, נצנט מיקאל. הבעל נלכד בתום מרדף שנערך אחריו והודה במעשה. לאחר שנעצר הוא טען כי עשה זאת משום שאשתו באה לישראל ללא רשותו, והשאירה את בנם בן השנתיים באריתריאה. 

בתחילת החודש הותקף בירושלים מהגר מאריתריאה בן 68 על ידי שלושה נערים, שככל הנראה היו שיכורים. עובד מאפייה בשוק מחנה יהודה, שנחלץ לעזרת המהגר, הותקף גם הוא ופונה יחד עימו במצב קל לבית החולים הדסה עין כרם בבירה. משטרת ירושלים עצרה את אחד החשודים.

בחודש שעבר נפצעו ארבעה אריתריאים כתוצאה מהצתת הדירה בה הם מתגוררים ברחוב יפו בירושלים. הדליקה פרצה מעט אחרי שלוש לפנות בוקר, בזמן שבדירה היו לכודים עשרה מהגרים מאריתריאה. ארבעה מהם פונו לקבלת לטיפול רפואי כשהם סובלים משאיפת עשן ומכוויות קלות בידיים. מצבם הוגדר קל.