ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל (ע"ר)

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

קריית שלום: הורים נגד תלמידה אריתריאית

תאריך: 3.9.15 מקור: MYNET, מירב שלמה מלמד

כך נפתחה שנת הלימודים בבית הספר נופים בשכונת קריית שלום בתל אביב:הורי התלמידים נשאו שלטים כנגד שיבוצה של ילדה אריתריאית במוסד החינוכי. "בהתחלה ילד אחד, בסוף כל בית הספר", נכתב באחד השלטים.

ביום שישי הגיעו ההורים למפגש בספרייה על מנת לשוחח עם המנהלת. אחד ההורים צעק לעברה שהוא מתנגד לקבלת התלמידה הזרה ואיים בהשבתה. "נביא את כל התלמידים לעירייה כדי שילמדו בלשכה של רון חולדאי", איים. במקום פרצה מהומה והישיבה התפוצצה.

ביום שלישי, עם פתיחת שנת הלימודים, הגיעו כמה מההורים לבית הספר עם שלטי מחאה שעליהם נכתב: "החזית לשחרור דרום תל אביב"; "בהתחלה ילד אחד בסוף כל בית הספר"; "ילדי מסתננים לא אצלנו" ועוד. אחד ההורים אמר במהלך ההפגנה: "זה היום הכי עצוב שלנו. ראש העירייה כבר נתן להם את בית הספר ביאליק רוגוזין ואת הירדן. אני מציע לו שיעזוב את בית הספר שלנו. אנחנו נילחם בכל הכוח".

הורה נוסף אמר כי עיקר החשש שלו הוא חוסר הוודאות לגבי מצבה הרפואי של הילדה. "אומרים עלינו הכול. שאנחנו גזענים, חשוכים ופרימיטיבים. שיגידו מה שרוצים. מישהו יודע מה מצבה הבריאותי? האם היא מחוסנת? אנחנו גם חוששים מההשתלטות שלהם על בית הספר. הם כבר כבשו את רוגוזין ואת הירדן. אין שם ילדי ישראלים. אין לנו מה להפסיד. ברגע שנוותר העירייה תמשיך לשלוח לכאן עוד ילדי זרים ויקרה לנופים בדיוק מה שקרה בהירדן".

"תושבי צפון תל אביב מאוד אוהבים לטפל בילדי מסתננים", אומרת אם לתלמיד. "הם משקיעים בהם, תורמים להם וזה יפה מאוד מצידם. אנחנו מציעים להם להיות קצת יותר נחמדים ולשלב בבתי הספר בצפון העיר את ילדי הזרים. זה הרי לא יקרה. הם יעמדו על הרגליים האחוריות, אבל אז אף אחד לא יגיד שהם גזענים או חשוכים".

ההורים אמרו השבוע כי הם שוקלים להשבית בימים הקרובים את הלימודים אם העירייה לא תחזור בה מהחלטתה.

"עיריית תל אביב־יפו מציבה לנגד עיניה את טובתם והתפתחותם התקינה של כלל הלומדים במערכת החינוך בעיר ללא הבדל דת, גזע ומין", נמסר מהעירייה. "בבית הספר נופים משובצים ילדים המתגוררים באזור הרישום של בית הספר ואף למדו בגנים בשכונת קריית שלום".

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4696918,00.html