ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל (ע"ר)

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

סטודנטים: האקדמית גליל מערבי ביטלה ערב על פליטים מחשש לאלימות מצד מתנגדי האירוע

תאריך: 24.1.18 מקור: שיחה מקומית, אורלי נוי

המכללה האקדמית גליל מערבי בעכו ביטלה הערב, רביעי, אירוע בנושא פליטים ומבקשי מקלט בישראל שאמור היה להתקיים בקמפוס המכללה. באירוע, שתוכנן ביוזמת סטודנטים מהמכללה, אמורים היו להקרין את סרטו של הבמאי אבי מוגרבי "בין גדרות" על סדנת תיאטרון של מבקשי מכלא במתקן הכליאה חולות, ולקיים אחריו דיון.

שי גולן, סטודנטית במכללה, מספרת: "עלתה יוזמה מצד קבוצת סטודנטים במכללה, לערוך ערב בנושא מבקשי המקלט, עם דיון. פנינו לאגודת הסטודנטים, שהסכימה לשתף פעולה ולקחת חסות על הערב, כך שלמעשה ארגנו את הערב ביחד איתם. כמה ימים לפני האירוע הם אמרו לנו באגודת הסטודנטים שהם נסוגים מהאירוע, כי פנו אליהם סטודנטים שאמרו שזה אירוע פוליטי ושהדוברים בדיון הם שמאלנים, אז אסור שהם ידברו. בשורה התחתונה, האגודה התקפלה".

אחרי שהאגודה חזרה בה מהשותפות באירוע, ככל הנראה בלחץ גורמי ימין במכללה, יוזמי האירוע פנו לדיקנט הסטודנטים במכללה. "בדיקנט אמרו לנו שהם תומכים בנו, שזה דיון ראוי ולא קשור בכלל לפוליטיקה, אבל אמרו שצריכים אור ירוק מההנהלה. שעתיים לפני המועד המתוכנן פנו אלינו מההנהלה ואמרו שאי אפשר לקיים את הערב כי יש חשש לאלימות מפני אנשים שמתנגדים לזה והם לא רוצים לקחת את הסיכון. במקום להגן עלינו הם סותמים לנו את הפה".

בעקבות ביטול הערב על ידי הנהלת המכללה, יוזמי האירוע החליטו לקיים בכל זאת את הדיון במיקום כלשהו מחוץ לקמפוס. "אולי נצליח למצוא איזה בית שיארח אותנו כאן בעכו ונצליח אפילו להקרין את הסרט", אמרה גולן.

מהמכללה נמסר בתגובה: "האקדמית גליל מערבי הינו מוסד פלורליסטי הדוגל בחופש הביטוי ומקיים אירועים אקדמיים וחברתיים לאורך כל השנה, בקמפוס. האירוע המדובר הינו אירוע פרטי שביקשו לערוך מספר סטודנטים, טרם הגשת האישורים הנדרשים בבחינת גודל ואופי האירוע וזאת ללא קשר לתוכנו של האירוע. המללה תשמח לאפשר את קיום האירוע בעתיד בצורה מתואמת".

https://mekomit.co.il/stream/%D7%94%D7%9E%D7%9B%D7%9C%D7%9C%D7%94-%D7%94...