ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

מרכז סינגור ותמיכה

שעות קבלת קהל במרכז הסנגור והתמיכה:

ימים ראשון ורביעי 19:30-16:00 

רח' גולומב 52, תל אביב (מפה)

 

החל מתאריך 1.10.2017, ההרשמה לקבלת הקהל תתבצע באמצעות קביעת תורים בטלפון. ההרשמה הטלפונית לקבלת הקהל של ימי ראשון תתבצע בין השעות 13:30-11:00.

ההרשמה הטלפונית לקבלת הקהל של ימי רביעי תתבצע בין השעות 10:00-8:00. מספר הטלפון לקביעת תורים: 055-6650022.

הטלפון ייסגר כשייגמרו התורים לאותו היום.

 

מרכז הסנגור והתמיכה של א.ס.ף משרת מבקשי ומבקשות מקלט המגיעים כדי לספר על בעיות שבהן נתקלו - כמו תנאי העסקה נצלניים, רישום ילדים לבתי ספר, בעיות רפואיות, דיור וכו'. המרכז מהווה בעבורם מרחב בטוח שבו הם מתקבלים באהדה, מפתחים תחושת שייכות ומקבלים תמיכה ומידע.

המרכז פתוח פעמיים בשבוע בשעות אחר הצהריים, ומנוהל על ידי רכז וצוות המונה כ-10 מתנדבים ומתנדבות שעברו הכשרה. מרכז הסינגור והתמיכה הוא גוף יחיד מסוגו, בהיותו כתובת לקבלת סיוע בכל נושא בעבור כ-250 פליטים ומבקשי מקלט מדי חודש. רבים פונים אל המרכז לא רק כדי לקבל עזרה הקשורה בבעיה מסוימת, אלא גם כדי ליהנות מאווירה ידידותית, פנים מוכרות, אוזן קשבת, כוס קפה חם וגישה לאינטרנט. 

המרכז מציע תמיכה וסינגור על בסיס פרטני. מתנדבות ומתנדבי המרכז יושבים עם הפונים ומנסים להעניק קשת רחבה של טיפול וסיוע. חלק מן הסיוע ניתן לקבל ישירות  על ידי המתנדבות והמתנדבים (כגון גישור מול בעלי בתים, מעסיקים, חיפוש עבודה,בירור לגבי תורים לרופא ועוד) וחלק יופנה לארגונים אחרים או לשירותים מוסדיים.

במקביל, מהווים הצוותים מקור לתמיכה רגשית עבור אנשים אשר מתמודדים עם מצבי חיים מאוד קשים ונתקלים בקשיים להתמודד עם חוויות העבר, התמודדויות ההווה וחוסר התקווה לעתיד.

כשצוות המרכז מזהה בעיה רחבת היקף, אנחנו מנסים לספק לה מענה ברמה העקרונית, לעתים תוך שיתוף פעולה עם ארגונים נוספים, באמצעות פנייה למוסדות הרלוונטיים, כמו משטרת ישראל או משרד הפנים.

המרכז עובד בעת ובעונה אחת מול מבקשי המקלט והמעסיקים. מבקשי ומבקשות מקלט בישראל אינם מקבלים אישורי עבודה רשמיים, אך משרד הפנים התחייב בפני בג"ץ (6312/10 - 19/01/2011) כי איסור ההעסקה לא ייאכף. עם זאת, בסוגיה זו קיים בלבול רב ומעסיקים רבים חוששים להעסיק מבקשי ומבקשות מקלט. עמותת א.ס.ף פונה באופן יזום אל מעסיקים ומספקת להם מידע רלוונטי בנוגע לחוקיוּת ההעסקה.
בנוסף, אנו מספקים למבקשי מקלט סיוע בחיפוש עבודה ומידע לגבי בטיחות בעבודה וזכויותיהם כעובדים.