ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

התנדבות

צילום: א.ס.ף

בא.ס.ף פועלים כתשעים מתנדבים - נשים, גברים, צעירים ומבוגרים! היכנסו לקרוא על חוויותיהם!

פעילות העמותה לא יכולה היתה להתקיים ללא צוות המתנדבים והמתנדבות המסור והאיכותי. הצוות המקצועי בא.ס.ף מעניק הכשרה, ליווי והנחיה לפני תחילת ההתנדבות ובמהלכה, בכל אחד מהפרויקטים. אנו מצפים מהמתנדבים ומהמתנדבות בעמותה מחויבות ערכית לסוגיית הפליטים, וכן מסירות, רצינות, מוטיבציה ואחריות.

 

מתעניינים במצבם של מבקשי המקלט בישראל? רוצים לדעת באילו תחומים מסייעת עמותת א.ס.ף? רוצים להשפיע ולעזור?

אנו מקיימים מפגשי היכרות למעוניינים בהתנדבות. המועד הבא: יום שני, 17.12.18, שעה 19:00 במשרדי העמותה (גולומב 52, ת"א). לפרטים נוספים אתם מוזמנים לפנות לרכזת המתנדבים שלנו: טלי - talialmi@assaf.org.il

 
אפשרויות ההתנדבות בעמותה

שמירה על ילדים:

דרושות מתנדבות לשמירה על ילדים בזמן שהאמהות שלהם משתתפות בקבוצת תמיכה לנשים שורדות מחנות העינויים בסיני. ההתנדבות בימי שני בשעות 18:00-16:30, בדרום ת"א, לתקופה של 4 חודשים. התחלה מיידית.

דרושות מתנדבות לשמירה על ילדים בזמן שהאמהות שלהם נמצאות בקבוצת תמיכה של א.ס.ף לנשים. ההתנדבות בימי ראשון בשעות 18:00-16:30, בדרום ת"א, לתקופה של 4 חודשים. פעילות הקבוצה תתחיל לקראת דצמבר.

מרכז הסנגור והתמיכה של א.ס.ף:

מתנדבים לטיפול עומק בפניות ובבעיות של מבקשי מקלט בשעות הבוקר ("פולו-אפ") – אנו מחפשים מתנדבות/ים לטיפול מעמיק במקרים שמגיעים מקבלת הקהל של העמותה למבקשי מקלט. הטיפול כולל בירורים מול גורמים שונים, בהם רשויות המדינה ומוסדות כגון בנקים והעירייה, ארגוני החברה האזרחית ומבקשי המקלט עצמם. נדרשת אסרטיביות, יכולת התבטאות בעל-פה ובכתב, תושיה במציאת הפתרונות ואורך רוח. ההתנדבות מתקיימת בשעות הבוקר/צהריים ביום קבוע. המתנדבים מגיעים ל-4 שעות ונדרשת התחייבות של שנה.

מועדון הנוער:

מועדון הנוער של א.ס.ף הוא פרויקט רב-שנתי, שנועד לספק מענה לבני נוער בגילאי 19-9 מקרב קהילות מבקשי המקלט השוהים בישראל. המועדון פועל פעמיים בשבוע בשעות הערב ומעניק לבני הנוער סביבה תומכת ובטוחה. נכון לעכשיו אנו זקוקים למתנדבות/ים בתחומים הבאים: 

מדריכה לקבוצת הבנות - מדריכה בעלת רקע חינוכי-טיפולי לקבוצת ילדות בגילאים 12-10 , שמטרתה לספק מסגרת חברתית-טיפולית הולמת ומיטיבה לבנות, המכוונת לצורכיהן הייחודיים. הקבוצה מונחית בשותפות על ידי שתי מדריכות. המדריכות מכינות את הפעילויות השבועיות ומעבירות אותן, ועומדות בקשר עם הורי הבנות. העבודה עם הקבוצה מתקיימת בימי שני אחרי הצהריים במועדון הנוער של עמותת א.ס.ף.
נדרשת התחייבות לשנת פעילות.

פיתוח משאבים:

ריכוז הערכות פרוייקטים -  עמותת א.ס.ף עוסקת בהערכה שוטפת של הפעילות בפרוייקטים השונים. אנחנו מחפשים מתנדב/ת לריכוז פעילות ההערכה בעמותה. התפקיד כולל ארגון המידע ובניית מאגר מסודר לאיסוף המידע מההערכות, העברת הערכות בקבוצות התמיכה של א.ס.ף בתחילה ובסוף כל קבוצה, והקלדת הנתונים של ההערכות. ההתנדבות מתבצעת אחת לשבוע ל-4 שעות.