ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

התנדבות

צילום: א.ס.ף

בא.ס.ף פועלים כתשעים מתנדבים - נשים, גברים, צעירים ומבוגרים! היכנסו לקרוא על חוויותיהם!

פעילות העמותה לא יכולה היתה להתקיים ללא צוות המתנדבים והמתנדבות המסור והאיכותי. הצוות המקצועי בא.ס.ף מעניק הכשרה, ליווי והנחיה לפני תחילת ההתנדבות ובמהלכה, בכל אחד מהפרויקטים. אנו מצפים מהמתנדבים ומהמתנדבות בעמותה מחויבות ערכית לסוגיית הפליטים, וכן מסירות, רצינות, מוטיבציה ואחריות.

 

ערב היכרות למעוניינים להתנדב

 

מתעניינים במצבם של מבקשי המקלט בישראל? רוצים לדעת באילו תחומים מסייעת עמותת א.ס.ף? רוצים להשפיע ולעזור?

אנו מקיימים ערבי היכרות למעוניינים בהתנדבות. פרטים על המועד הבא יתפרסמו בקרוב.

לפרטים נוספים אתם מוזמנים לפנות לרכזת המתנדבים שלנו: טלי - talialmi@assaf.org.il

 
אפשרויות ההתנדבות בעמותה

 

מחקר

דרוש/ה מתנדב/ת או מתמחה לביצוע סקירת ספרות בנושאים הבאים:
- קידום well-being, הפחתת אשמה וחיזוק מקורות תמיכה של מבקשי מקלט נשאי HIV.
- מצב מבקשי מקלט עם מוגבלות פיסית ו/או נפשית בעולם ביחס לישראל וכלים להתערבות פסיכוסוציאלית שנמצאו כיעילים.  

 

תרגום

מתנדבים לתרגום מעברית או אנגלית לשפה הערבית - כשעתיים בשבוע, על פי דרישה או פרויקטים מיוחדים. 

מרכז הסנגור והתמיכה

מתנדבים לקבלת קהל במרכז, שמתקיימת בימי ראשון ורביעי בשעות אחר הצהריים: המתנדבים מקבלים פונים שמגיעים למרכז ומנסים לסייע להם על ידי מתן מידע, עזרה במיצוי זכויות, הפנייה לגורמים נוספים, תיווך מול גורמים בחברה הישראלית, ועוד. ההתנדבות מתקיימת בימי ראשון או רביעי בשעות 15:30 עד 20:30, וכן כוללת השתתפות בהכשרות שמתקיימות בשעות הערב פעם בחודש-חודש וחצי. מתאים למתנדבות/ים מגיל 24 ומעלה, ונדרשת התחייבות לשנה.

מתנדבים למעקב, "פולו-אפ", בשעות הבוקר: לטיפול מעמיק במקרים שמגיעים מקבלת הקהל של מרכז הסנגור והתמיכה. הטיפול במקרים כולל בירורים עם גורמים שונים וביניהם הרשויות ומוסדות כגון בנקים והעיריה, ארגוני החברה האזרחית והפונים עצמם, התכתבות עם הרשויות, ולמעשה טיפול לאורך זמן במקרים המורכבים. ההתנדבות מתקיימת בשעות הבוקר/צהריים ביום קבוע - בימים שני, שלישי או חמישי. המתנדבים מגיעים לארבע שעות ונדרשת התחייבות של שנה.

מועדון הנוער

מדריכים למועדון הנוער:  המתנדבים מדריכים את בני הנוער במרחב הפתוח של המועדון. תפקידם העיקרי הוא להוות מבוגר/ת מיטיב/ה עבור הנערים והנערות. ההתנדבות מתקיימת בימי שני או חמישי בערב, בשעות 18:30 עד 22:30, וכן כוללת השתתפות בהכשרות שמתקיימות בשעות הערב פעם בחודש וחצי. נדרשת התחייבות לשנה לפחות.

חונכות אישית בשיתוף עם עמותת "עלם": חונכות וחונכים אישיים לנערים ונערות. החונכות כוללת מפגש עם הנער/ה אחת לשבוע למשך כשעתיים. המפגשים נבנים בהתאם לצרכים והרצונות של הנער/ה מתוך מטרה לספק סביבה מעצימה עבורו/ה. החונכים מקבלים ליווי והדרכה על ידי עמותת עלם, הכוללים הדרכה קבוצתית המתקיימת אחת לחודש. מתאים למתנדבים מגיל 25 ומעלה, ונדרשת התחייבות לשנה.

שמירה על ילדים

שמירה על ילדים בזמן שהאמהות שלהן, שורדות מחנות העינויים בסיני, בקבוצת תמיכה של העמותה. כשעתיים בשעות אחר-הצהריים/ערב, בהתאם למועד פעילו קבוצת התמיכה.

מטפלים מתנדבים

מיועד לאנשי מקצוע מנוסים מהתחום הטיפולי (פסיכולוגים/ עו"ס/ מטפלים). אפשרויות התנדבות: מתן טיפול פרטני או קבוצתי במסגרת המערך הטיפולי של העמותה, הדרכת צוות או מתן חוות דעת. במקרה של טיפול פרטני או קבוצתי, נדרשת נכונות לטפל במשרדי העמותה (בפרט במקרים בהם נדרש תרגום לתהליך הטיפול).