ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל (ע"ר)

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

דפי מידע שימושיים

מטרת המסמכים המצורפים כאן היא לספק מידע למבקשי ומבקשות מקלט ולאלה הרוצים לסייע להם. מבקשי המקלט בישראל נהנים מזכויות מועטות ביותר, אך יש מקרים שבהם החוק לצדם, וחשוב להיות מודעים למקרים אלו. לעתים קרובות מוערמים קשיים על מבקשי ומבקשות מקלט הדורשים את זכויותיהם, ולכן שימושי מאוד להיעזר בהוכחות כתובות.

מידע לעובדים ומעסיקים
ארגוני סיוע למבקשי מקלט

מידע על ארגוני סיוע למבקשי מקלט - תחומי פעילות, שעות קבלת ופרטים ליצירת קשר

קבלה לחדר מיון

דף של עמותת רופאים לזכויות אדם, המציין כי על פי חוק יש חובה לקבל כל אדם הזקוק לטיפול רפואי דחוף בחדר מיון.

קבלת מסמכי לידה

מבקשות מקלט רבות משוחררות מבית החולים ללא מסמכי הלידה בגלל שיש להן חוב לבית החולים. לפי החלטת משרד הבריאות אין זה חוקי להתנות מתן מסמכי לידה בתשלום חוב לבית החולים! ראו מכתב מלשכת היועצת המשפטית של משרד הבריאות.

פתיחת חשבונות בנק למבקשי מקלט

לפי הוראת המפקח על הבנקים, מבקשי ומבקשות מקלט רשאים לפתוח חשבון בנק באמצעות הוויזה שבידם (האשרה מונפקת ע"י משרד הפנים) וללא דרכון. ראו מכתב מאת המפקח על הבנקים, המסביר את העניין.

אבדן ויזה

מבקשי ומבקשות מקלט שאיבדו את הוויזה שלהם, יכולים לחדשה רק לאחר שפג תוקף הוויזה שאבדה. אם אין בידיהם צילום של הוויזה שאבדה או שלא ידוע להם מספרה, עליהם לעבור זיהוי ביומטרי במשרד הפנים. חידוש ויזה שאבדה ייעשה במשרד הפנים, ברחוב סלמה 53 בת"א. מצורף מכתב מטעם א.ס.ף שנועד לסייע למבקשי מקלט בהליך חידוש הוויזה מול משרד הפנים.