ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל (ע"ר)

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

ג'ורג' קלוני השקיע את כל הכסף מקמפיין נספרסו על לוויין ריגול

תאריך: 4.8.13 מקור: גלובס

את ג'ורג' קלוני רובכם מכירים יותר מסרטי האקשן, בהם הוא משתתף אבל קלוני הוא יותר מסתם פנים יפות; חוץ מעשיית סרטים איכותית, קלוני הוא גם הפרזנטור של חברת נספרסו בשנים האחרונות.

בימים אלה הודיע קלוני, כנראה כחלק מקידום סרטו המסקרן הבא "Gravity" שייצא באוקטובר, כי את מרבית הכנסותיו מקמפיין נספרסו הוא משקיע בלוויין ריגול, שיצלם את הנעשה בסודן.

קלוני, הידוע בפעילויותיו הסביבתיות הלוחמניות, בעיקר כנגד התעלמות המערב מהנעשה באפריקה, הסביר את ההכרזה הלא-שגרתית בעיר הכוכבים: "רוב הכסף שעשיתי במודעות (של נספרסו) שימש לתחזוקתו של לוויין שצילם את אזורי הגבול בצפון ובדרום סודן, כדי לתעד את מעשיו של עומאר אל-באשיר (הדיקטטור הסודני שהואשם בפשעי מלחמה בבית הדין הבינ"ל בהאג). הוא פרסם הודעה שאני עוקב אחריו ושאל איך הייתי מגיב אם מצלמה היתה עוקבת אחרי לכל מקום. ובכן, ברוך הבא לחיי, אדוני פושע המלחמה. אני רוצה שפושע המלחמה הזה ייקבל את אותה תשומת הלב שאני מקבל. זו הגינות".

לאחרונה דווח שאל-באשיר עזב לניגריה כדי להימנע מהעמדה לדין על פשעים נגד האנושות.

קלוני הקים לטובת העניין פרויקט מיוחד - The Satellite Sentinel Project. בשנה שעברה נעצר קלוני בן ה-52 לאחר שהפגין נגד פשעי המלחמה של הרודן, מול שגרירות סודן בוושינגטון.

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000867739