ארגון סיוע לפליטים ומבקשי מקלט בישראל

Aid Organization for Refugees and Asylum Seekers in Israel

אירועים ופעילות

כאן תוכלו לעקוב אחר אירועים של עמותת א.ס.ף, של ארגונים שותפים ושל יוזמות פוליטיות, חברתיות ותרבותיות נוספות - למען מבקשי מקלט, נגד תכניות הגירוש של הממשלה, להיכרות עם קהילות הפליטים ועוד. 

עצומות ומכתבים נגש הגירוש
  • עצומה של ההתארגנות "עוצרים את הגירוש" מופנית כלפי ראש הממשלה ושרי הממשלה. העצומה דורשת מתן מעמד פליט למבקשי המקלט הזכאים לכך וטיפול ממשלתי בשכונות בדרום תל אביב - בהן ריכזה הממשלה את מבקשי המקלט. לחצו כאן כדי לחתום על העצומה
  • עצומת תיכוניסטים נגד הגירוש - עזרו בהפצה לתלמידי תיכון ברחבי הארץ! לעמוד העצומה לחצו כאן 
  • קמפיין של "זזים - קהילה פועלת": קריאה לטייסים ישראלים שלא לשתף פעולה עם הגירוש. לעמוד הקמפיין לחצו כאן 
  • מכתב אקדמאים ישראלים נגד הגירוש - עזרו בהפצה למוסדות האקדמיים! לקריאת המכתב לחצו כאן
אירועי תרבות ומחאה - 20.1.18-14.1.18

14.1.18 - תל אביב: בשעה 16:00 תיערך הקרנת שני סרטי סטודנטים ושיחה בנושא גירוש מבקשי המקלט, בהשתתפות פליט מדארפור, עו"ד המתמחה בזכויות פליטים ונציגי "עוצרים את הגירוש". לחצו לפרטים
17.1.18 - ירושלים: מפגש ודיון ספרותי עם הסופר הדארפורי אדם אחמד בקמפוס הר הצופים (יערך באנגלית). לחצו לפרטים.
18.1.18 - תל אביב: פתיחת תערוכה של האמנית אלהם רוקני, שיצירותיה עוסקות בסיפורי-עם שאספה בקרב פליטים אריתראים וסודנים החיים בישראל.לחצו לפרטים בכתבה ובפייסבוק
18.1.18 - באר שבע: אירוע הסיום של פרויקט באוניברסיטת בן גוריון המציע לימודים אקדמיים לפליטים הכלואים בחולות - מטעם המרכז לפליטים בנגב. האירוע בפייסבוק.

20.1.18 - תל אביב: "להיפגש, לא לגרש". "תיאטרון חולות" - תיאטרון קהילתי של יוצרים פליטים וישראלים, מזמין את הציבור להצגה ולמפגש במחאה נגד הגירוש. יום שבת, שעה 19:00 בפינת הרחובות רוטשילד ובר אילן בתל אביב. האירוע בפייסבוק.

כנס "לא בשמנו": לא מגרשים פליטים למותם! 17.1.18

חברי הכנסת מיכל רוזין, איל בן ראובן ודב חנין מזמינים את הציבור להשתתף בכנס חירום בנושא פליטים ומבקשי מקלט בישראל, בהשתתפות: 
נציגים ממשרדי הממשלה, מבקשי מקלט, סטודנטים נגד הגירוש, דרום ת"א נגד הגירוש, מעסיקים נגד הגירוש, ארגוני הפליטים ומבקשי המקלט בישראל. 

הכנס יתקיים ביום רביעי, 17.01.18, בשעה 09:00, באולם ירושלים, כנסת ישראל.

בכנס נשמע ממבקשי מקלט ופליטים על מה שעברו כדי להגיע לכאן, ולמה אסור בשום פנים ואופן לגרש אותם חזרה. יחד ננסה לגבש תכנית פעולה להמשך אשר תטיב עם תושבי ותושבות דרום תל אביב ועם הפליטים ומבקשי המקלט בישראל.

להרשמה - לחצו כאן. מספר המקומות מוגבל! 

לדף האירוע בפייסבוק לחצו כאן

לא תסגיר! אחריות יהודית בסוגיית מבקשי המקלט והפליטים - 16.1.18
פעולה של התארגנות "דרום תל אביב נגד הגירוש" - 9.1.18

פעילים מדרום תל אביב, המתנגדים לגירוש מבקשי המקלט, יצאו לפעולה לתליית פרליגים ברחבי השכונות. ניתן להצטרף, לתמוך ולעזור. יום שלישי, ה-9 לינואר 2018. התכנסות והסברים על המצב הנוכחי ב'בית אחותי', רח' מטלון 70, ת"א, בשעה 18:00. 

לחצו כאן כדי לבקר בעמוד האירוע בפייסבוק